Genel

Evlerde Ahşap Duvar Profili Kullanımı

Ahşap duvar profilleri, mutfak tasarımlarında da sıklıkla kullanılan dekorasyon tercihlerinden biri olmaktadır. Büyük ya da küçük fark etmeksizin mutfak tasarımınızda tamamlayıcı rol oynayacak olan duvar profilleri, bu alanda da tarzınızı yansıtmanızda yardımcı olmaktadır.

Dekorasyon planlamalarının en önemli odalarında birinci sırada yer alan salonlar, tasarımın en detaylı yapıldığı alandır. Mobilyasından perdesine, aydınlatmasından çiçeğine kadar her detayı incelikle düşünülen salonlarda yeni nesil tasarım çözümü olarak ahşap duvar profilleri kullanılmaktadır. Odaya eşsiz bir hava katan duvar profilleri, birçok şekilde değerlendirilebilir.

Evde en çok vakit geçirilen salonda kullanıma uygun olan duvar profilleri, TV arkası için çözüm önerisi olabilmektedir. Ekstra mobilya kalabalığını ortadan kaldıran TV ünitesi tasarımı aynı zamanda bu bölümü dikkat çekici hale getirmektedir.

Yemek takımının yer aldığı alanda da kullanılabilen duvar profilleri, yemek odası havası oluşturarak iki alanı birbirinden ayıracaktır.

Mutfağınızda Size Özel Bir Kahve Köşeniz Olsun

Ahşap duvar profilleri, mutfak tasarımlarında da sıklıkla kullanılan dekorasyon tercihlerinden biri olmaktadır. Büyük ya da küçük fark etmeksizin mutfak tasarımınızda tamamlayıcı rol oynayacak olan duvar profilleri, bu alanda da tarzınızı yansıtmanızda yardımcı olmaktadır.

Mutfağınızın şekline göre belirleyeceğiniz bir alanda kullanacağınız duvar profilleri ile kendinize kahve köşesi hazırlayarak burada adeta küçük bir kafe konsepti yaratabilirsiniz. Oluşturduğunuz alanda kullanacağınız sıcak renkler de mutfağınızın ruhunu ısıtacaktır.

Masa takımınızın bulunduğu alanda da kullanabileceğiniz ahşap duvar profili, mutfağınızda şıklık yaratan tasarım planlarından biri olacaktır. Zevkinize uygun olarak seçeceğiniz duvar profili ile birçok kişinin hayalindeki tasarımı yaratmanız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca temizlik açısından da kolay bir malzemeye sahip olan duvar profilleri, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Yatak Odanızda Ayrıcalıklı Bir Alan Yaratın

Son yıllarda yatak odalarında yapılan tasarımlar oldukça ilgi çekici olmaktadır. Dekorasyonun sadece mobilya seçmekten ibaret olmadığını gösteren alanlardan biri olan yatak odaları, özgün tasarımların ortaya çıkmasına eşlik etmektedir. Ahşap duvar profili de bir trend oluşturarak özgün tasarımların oluşmasında büyük rol oynamaktadır.

Ahşap duvar profillerinin yatak odalarındaki ilk kullanım alanı genellikle yatak başı tasarımları olmaktadır.  Yatak odalarında modern bir dokunuş yaratmak isteyenler için ideal bir seçenek olan ahşap duvar profilleri, bu alanda farklı bir sentez oluşturmaktadır.  Yatak arkasında konumlandırılan ahşap duvar profilleri, kişinin zevkine ve mobilyalarına uygun renkte olan seçimler ile geleneksel tarzın dışına çıkmaktadır.

Çocuk Odalarında Farklı Bir Tarz Yaratın

Birçok kullanım alanına sahip olan ahşap duvar profilleri, son yıllarda çocuk odalarında da oldukça sık kullanılmaktadır. Modern dokunuşlar ile çocuk odalarına sıcak ve samimi bir hava katmaktadır. Ahşap duvar profilleri kullanım şekilleri ile genellikle uyku ve oyun alanlarını birbirinden ayıracak şekilde tasarlanarak iki ayrı oda hissi yaratmaktadır.

Ahşap duvar profilleri ile kitaplık bölümünü özel bir alan olarak tasarlayabilir ve ekleyeceğiniz okuma koltuğu ile tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Ya da odanın bir bölümünde kullanacağınız duvar profilleri ile oyun alanı yaratabilir çocuğunuzla burada keyifli saatler geçirebilirsiniz.